kosik
 
  jak roztahovat uši

08.05.2007

Info pro začátečníky i nezačátečníky. Nikdy nevíš, kdy se ti to bude hodit.

Máš čerstvě píchnuté dírky a chceš je roztáhnout? Pak se sem vrať za 2-3 tejdny, až se ti zahojí. Do té doby nemá smysl o větší průměr usilovat, protože by ses zbytečně vystavil/a zvýšenému riziku infekce.

 

O pár dní později.....dírky v pořádku? Pak čti dál...

 

Roztahovat uši se dá několika způsoby:

1/ Pomocí roztahováků

Běžná dírka mívá v průměru 1-2 mm, v závislosti na typu náušnice, kterou jsi doposud nosil/a. Klasická piercingovka mívá obvykle průměr 1,6 mm. Když trošku zapřemýšlíš, dojde ti, že roztahovákem o velikosti 8 mm malinkou dírku neroztáhneš, roztahovák by ti vypadával. Pro úplný start je vhodné se porozhlídnout po tenších kouskách, řekněme o průměru 2-4 mm. Roztahovák aplikuješ do vpichu užší stranou a vyvíjením mírného tlaku ho posuneš do polohy, ve které ho zafixuješ gumičkama. Tenhle scénář budeš opakovat několikrát, až roztahovák úspěšně protáhneš celý a poohlídneš se po větším.

 

Nejvhodnějším materiálem je pro roztahování chirurgická ocel 316L, nebo titan, který bohužel nebývá kvůli vysoké ceně k dostání.

 

Roztahování uší není žádná věda, ale při nedodržení rad si můžeš dírku lehce natrhnout. Aby ti šlo roztahování líp, sežeň si následující výbavičku:

 
    • antibakteriální mýdlo PROTEX  (na trhu je víc druhů, doporučujeme neparfemované. Stojí cca 20,- a k dostání je v lékárnách a drogeriích)
 
    • přírodní olej (tea tree, mandlový,..)
 
    • mořskou sůl (jako alternativa poslouží i kuchyňská)
 
 
 

PROTEX slouží jako prevence před infekcí. Dírku umyješ mýdlem a teplou vodou, namažeš kapičkou přírodního oleje, a pak se pustíš do roztahování ucha. Pokud tě roztahované místo nepřiměřeně bolí, teče ti z dírky krev, nebo se dostaví závrať, nepokračuj. Příčinou může být tužší tkáň v místě vpichu, nevhodně píchnutá dírka, nebo nepochopení instrukcí k roztahování uší. Pokud je problém v umístění dírky, doporučujeme ji nechat přepíchnout u kvalifikovaných odborníků.

 

Ideální dobu roztahování nelze stanovit, záleží na několika individuálních faktorech jako je měkkost tkáně okolo roztahovaného vpichu, zručnost, materiál, ze kterého je roztahovák vyroben, čas, který tomu věnuješ, apod.

 

2/ Výměnou šperků

Jedná se o záležitost na delší dobu, řádově měsíce. Spočívá v tom, že si po určitých časových intervalech opakovaně vyměníš náušnici za šperk o větším průměru. Kdo se vydá touhle cestou, k dispozici jsou mu tunely z chirurgické oceli, začínající na velikosti 1,6 mm.

 

3/ Vyříznutím kusu tkáně

Tenhle způsob je vhodný pro nedočkavce, kteří usilují o velký průměr (řádově cm), nebrání se bolesti, krvi, ani pokecu s piercerem. Ze studia odejdeš s hotovou modifikací, potřebnými radami týkajícími se pozákrokové péče a s ponaučením, že se ti maxidíra samovolně nestáhne.
TUNNELS.CZ
8.5.2007


Zpět na seznam článků
Zpět na titulní stránku