kosik
 
  jak stahovat uši

01.05.2007

Velké díry už tě omrzely a vracíš se zpět do 1.6ky? Neznalost tvoje ucho neomluví.

Roztahování nemusí být nenávratným krokem, kterým by ses začlenil/a do tunelářské komunity napořád. My máme zkušenost s průměrem 8 mm jako horní hranicí, kdy se dírka ještě může samovolně stáhnout. Důležitou roli hrajou následující individuální faktory, z nichž některé můžeš sám/ sama ovlivnit:

1/ Způsob roztahování uší

Jednotlivým způsobům je věnovaný článek "jak roztahovat uši" a tímto tě na něj odkazujeme. Jakmile si necháš kus tkáně odstranit chirurgicky, dírka se ti nestáhne.
Při komplikacích během roztahování ucha můžou v důsledku natrhnutí dírky vzniknout jizvičky, které pak vedou ke ztvrdnutí tkáně a dírka se stáhne jenom nepatrně. Proto se klade důraz na to, aby tuneláři začátečníci netrhali rekordy v rychlosti roztáhnutí ucha a byli opatrní.
3/ Pružnost tkáně
Každý z nás má jiný predispozice, pružnost tkáně je genetickou záležitostí. Během života se dá ovlivnit hlavně výživou.

4/ Poloha dírky
Nízko píchnutá a následně roztažená dírka vede k výraznýmu zúžení spodní části lalůčku, který se stává neflexibilním a nebude spolupracovat. Pokud ti mluvíme z duše a ty máš pocit, že je to tvůj případ, pak doporučujeme, aby sis v takovém případě nechal/a dírku píchnout znovu, o pár milimetrů vejš. Jestli váháš, pošli nám fotku a my ti poradíme.

5/ Jak dlouho máš dírku roztaženou
Obecně platí, že čím kratší doba, tím větší šance na stažení.

6/ Typ a materiál šperku
Obě veličiny ovlivn9 míru prověšení a tím pádem konečný průměr dírky. Jinými slovy...když budeš pět let nosit v uchu ocelovou podkovu o tloušťce 8 mm, dírka se ti prověsí a ve skutečnosti bude větší...


Jak teda stahovat?

Nejčastější chybou je vyndání šperku a čekání na zázrak. Aby se dírka nezajizvila a neztvrdla, je třeba postupně vyměňovat náušky za menší, až docílíš zmenšení. Tenhle způsob je nejšetrnější a umožní ti dírku v budoucnu opět roztáhnout. Ke komplikacím obvykle nedochází.

Co s dírama nad 8 mm?
 
Existuje nemálo jedinců, kterým se podařilo stáhnout i větší dírky. V každém případě ale spíš počítej s tim, že takové štěstí mít nebudeš. Maxidíry mají tendenci stáhnout se zhruba o 50% své původní velikosti. Pro ilustraci uvádíme ukázku stažení díry o původním průměru 19mm.

Pokud zatoužíš po tunelem neposkvrněném lalůčku, řešením pro tebe může být chirurgický zákrok spočívající v sešití ucha.  Je východiskem i pro nešťastníky, kterým se v důsledku nepřiměřeného roztahování spodní tkáň protrhla.

Zákrok tohohle typu prozatím u nás není moc rozšířený, ale z nám dostupných informací ti ho po domluvě provedou například v pražském studiu HELL.
Informace o průběhu sešívání s fotodokumentací najdeš na stránkách:
http://www.snoki.estranky.cz/fotoalbum/nezarazene/kuchani-ucha


TUNNELS.CZ
1.5.2007


Zpět na seznam článků
Zpět na titulní stránku