materiál: silikon
20.02.2007
Nabídku jsme v nedávné době rozšířili o tunely ze silikonu, tady ti servírujeme několik rad, jak s nima zacházet a na co si dát pozor.
I když silikon spadá do škatulky plastů stejně jako akrylát, odlišuje se třema zásadníma vlastnostma - je ohebnější, sterilizovatelný a barvy nemají tendenci blednout.
Vlastní nasazení je otázkou cviku. Spočívá ve stisknutí celého tunelu a jeho následném nandání. Pokud ho chceš vyndat, doporučujeme dírku promáznout kapičkou přírodního oleje, olivovým nebo jojobovým. Půjde ti to líp a snížíš riziko natrhnutí dírky.
Díky svý lehkosti a ohebnosti se hodí na všechny sportovní aktivity, do extrémních teplot a uvítaj ho hlavně maxituneláři, kteří se ráno probouzí s otlačeninama na tvářích. Barvu vykazuje stálou, za předpokladu, že nebudeš silikonové tunely máčet v chlorovaném bazénu, ani v jiných chemikáliích. Silikon neprověšuje.
Silikon ale není vhodným materiálem na roztahování uší a zrovna tak se nehodí do nezahojených dírek. Díky své pružnosti a schopnosti vracet se do původního tvaru samoroztahuje (pozor, nepleť si s pojmem "prověšovat"). Samoroztahování zaznamenali tuneláři, kteří do 10mm díry dali 12mm silikonový tunel a po pár hodinách dosáhli díry o průměru 12mm, v důsledku rozpínavosti materiálu. Tomuhle způsobu roztahování uší se v případě silikonu vyvaruj. Jednak je skok o 2mm za několik málo hodin relativně velký, jednak nestálý a dírka se ti navíc může poškodit.
Stačí, když tunel v rámci ušní hygieny omyješ neagresivním mýdlovým roztokem a pořádně vysušíš.
TUNNELS.CZ
20.2.2007
Zpět na seznam článků
Zpět na titulní stránku
|